Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye herifış, dünya üzerinde belli alanlarda ülkemizi söz gelişi etmesiyle öne çıdem bir Marifet âdemı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak tenha başına öne çıdem en cesim miktarda ilaç muhtevaerik patentinin adalet sahibidir. Bu zamana kadar yapmış oldukları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu cesim adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çaldatmaışmak istediği meydanı yetiştirmek talip Alkoçlar, orantığı Metehan Yeşil ile birlikte kurmuş oldukları Ar-Ge adlı izlenceın genel başbuğıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanoğlunun bilgi acıarcığının birlikte farklı etkenleri birleştirerek tezyit çaldatmaışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir sentetik zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle yaşamak istemeyen mebdearı manaında ülkesini sabah akşam söz gelişi eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı buluş belgesi mebdevuruları ile de meşhurdur. 143 pare mebdevurulmuş ve 280’den okkalı beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların birlikte ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu evgin gelişen olaylarda hızlı sonuç aldatmaınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Marifet Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle birlikte yine bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Düzlükında daha çok çın bir mahir olmasıyla birlikte kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda cesim bir öneme mevla olan Alkoçlar, Dünya çapında mevzi edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk öğün güruhlen flavonol glikozit esaslı tamamlanmak üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 tane de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise ahali beyninde en çok buluş belgesi mebdevurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Marifet âdemı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çaldatmaışmalarla âdemiyet evveliyatına faydasını hiç natamam etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı gestaltsı yardımıyla iyi mesleklere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü özetlar elde etse dahi katiyen çaldatmaışmalarından vazgeçmemiş sabah akşam olarak kendisini Marifet dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle amansız hastalık terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez birlikte tamamlanmak üzere sağaltım yönünde geliştirdiği dahişkeleri keşfederek âdemiyet evveliyatına cesim bir ianeı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sağlam bilinmese de temelı zikıymet molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek özgülemek gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan ağırlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Salt bilinen şeylerin üzerinde çaldatmaışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çaldatmaışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çaldatmaışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu ahacık de sükselı olmuştur. Hiçbir kötü (yön el) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonra ise 25’e yaklaşan ülkede ruhsatnameı alınmıştır. Parçalanmamış çaldatmaışmalarına tam odak çaldatmaışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnızca Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birbunca şirketin şeriklik ve kurucu kadrosunda mevzi almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Ortak Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve yatırım vasıtayla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli başbuğıdır.
şimal Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Ser Yârsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma adlı bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca dahişkenin birlikte insanoğluna yarayacak meslekler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta yönıkların geçmesi muhtevain belli bir ahitı beklesek dahi bazıları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de muhtevaerisinden emeksiz bir halde sağaltım edebilmek muhtevain bu kullanılıyor. Hassaten seksüel mesleklev bozukluğunu da sağaltım buyurmak muhtevain kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış hırse karşı mukavim ve ağırlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı buluş belgesi mebdevurularının 2000 adetine yaklaşanın adalet sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı meslekleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çaldatmaışsalar da Alkoçlar her ahit kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun kesiksiz kapanmalara ve sosyal yaşamdan ırak zaruri konut istirahatlarine sunulan artan dünya toplumlarında birbunca alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir çabukluk kazanmış durumda.

Mevzuyla ait görüşünü beyan eden Spektral Holding El Müesses Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu çağ ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle ferdî enformatik ve teknolojik cihaz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, daha çok ait sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına gestaltlabilecek en yakınlarında katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Marifet âdemı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine cesim miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna müşabih çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da cesim gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin kurucu orantığıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde mevzi meydan öteki ilim adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok cesim bir miktarda farmasötik dahişatır patentinin adalet sahibi olması ve mebdevurusunu ilk karşılayıcı şahıs olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı başlangıçimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın gerçek fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık meydanında çaldatmaışmalarını sabah akşam ferahleterek sabah akşam faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birbunca sefer Türkiye Yılın Marifet âdemı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde değil yurt haricinde doğrusu küresel anlamda da birbunca ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı daruların önlığını almıştır. ılımlığı olan Metehan Yeşil ile birlikte iyi mesleklere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çaldatmaışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz muhtevain yararlı olmasını düşündüğü darularla alakalı anlaşmaları yaparak farklı mesleke yarayacak daruları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar birbunca farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken müşabih faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye mebdeladı.

Ülkemizde etkinlik gösteren ve bu alanda çaldatmaışmaları mevcut Spektral Mevduat Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir munzam porte yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik meydanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda mevzi meydan bir zer sahası ile birlikte mebdelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki hediye değmeslekikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun çakılı porte yahut miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Mevduat Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Set’a basıcı eroin ruhsatları ile sağlamlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Set eroin ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni ast gestaltsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ait de bilgi veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni üleş modülü(staking) projemize sürekliî güvence olarak meslektiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro değerinde bir yöntem güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Yazanak No.ab ve 18.06.2020 yapıt tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası tamamlanmak üzere iki endüstriyel hammadde eroin sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen hatlı açıklamada mütalaalerine mevzi maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye cesim munzam porte sağlama potansiyeline mevla bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve çav yalıtımı mukteza olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza eroin sahasının ise tabii malzeme gestaltsındaki yararsızluklar yardımıyla faziletli derecede ısı ve çav yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faziletli oranlarda yalıtım sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt sunma planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili eroin sahalarının orantı vadede CRIRSCO kriterlerine yönlü rezerv belirleme raporları düzenlenerek bölüt sunmaı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mevzi meydan inceliklara bakarak hatta, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Esenlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir