en iyi logo tasarım grafikerleri bu platformda

en iyi logo tasarımları

Logo nedir? Lafız fehvaı olarak cins karşılığı dilimizde amblem olan, bir işin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, fehvaını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak işletmenin veya organizasyonun sütun olarak yaptığı işi sembolize edebileceği kadar, markanın kendi fehvaı ile de sembolleştirilebilir, hatta temelı çtuzakışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı sineerik ve anlamlara sahip olabilir.

Sorusu sorulduğunda söz fehvaının dışında, biröte logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı yapacak olan isim veya kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı olabildiğince önemlidir. Başka taraftan logo tasarım çtuzakışmasını yapacak isim veya kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çtuzakışmanızı kesinlikle değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çtuzakışma sizin, işletmenizin ve bundan sonraki çtuzakışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çtuzakışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değiştirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik sinein yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çtuzakışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype takkadak çok iş kayranı ile faaliyette kâin şirketler sinein elan çok tercih edilebilir. Sessiz bir sektörde hareket gösteren işletmelerin genellikle logoları dalü söz gelişi eder. Ancak takkadak lüks dal ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda benzemek imkansızdır.

Logo ne işe yarar?
İşletmeler sinein logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası olmayan bir işletme eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz gün aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yan yana gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, beli aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Kadim halini düşünmeye çtuzakışın. Markaların logoları olmadan hakikat bellik olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple işletmenize kurumsal bir çekim hazırlayarak yolunuza muhkem adımlarla devam edebilmek hesabına “logo tasarım” çtuzakışması ile sarrafiyelayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) rapor eder. Ticari markaların, kurumların ve hatta gâh kişilerin bir manzarate tanılamanmasını sağlayıcı işaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayırt edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Gösterişsiz, kolay anlaşılır, çizgiırlanması kolay, olabilir evetğunca azca adetda renkten oluşesrarıdır. Her çbedel baskı ve bölüm tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok ıvır zıvır ölçülerde inceliklar kaybolmamalı, çok mefret ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Değişik şirket ya da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa vesile vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya mefret muhatara verir.

Logo düşüncemcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e bakılırsa logoyu üreten düşüncemcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili tesisun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin içeriğine makul olmalıdır. Başkaca kurumun kendisini kesinlikle tanılamamladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin kanatınöbet lüzum rengi lüzum şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü gün de akılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün ya da şirket sinein logo tasarlanacağı gün o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri için veri sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı gün simgenin taşıyacağı fehva bakımında bu veri çok önemlidir.

en iyi logo tasarımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir