chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak farklı bir kaynağa transfer fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan gazın kondanserde soğutulması ile çhileışır. Elan sonrasında genleşme vanasından sabık gazın basıncı dolayısı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak maksut mayinın üzerinden ısıyı hileır hileçtemiz basınçta gaz olarak kompresöre gelir, gene sışitatırılır. Çhileışma sistemi bu şekilde devam fiyat.

Chiller sistemi;

Su soğutmalı chiller
Keyif soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi nite çhileışır sorusuna cevap bayılmak yürekin soğutma gruplarını ayrı ayrı karıştırmak gerekir.

Keyif Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine için gruplandırılır. En cesim kıvrım ise ısı deposunın ne olduğudur. Eğer ısı havaya ertelenmişyorsa çekicilik kaynaklı soğutma grubu, suya ertelenmişyorsa deniz kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Keyif soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin çekicilik soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çhileışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve faik sıcaklıkta gaz halindeki soğutucu temizışdem kondansere gönderilir. Fanlar arkalamaı ile batarya yüzeyinde çekicilik temizışı sağlamlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Su Soğutmalı Chiller
Su soğutmalı chiller soğutma sistemleri, çekicilik soğutmalı chiller çhileışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak gazı deniz ile soğutur. Gazın soğutulması yürekin çekicilik soğutmalı bataryalar namına deniz kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı değustalıktiriciler kullanılır.

Chiller nite çhileışır diyenler yürekin deniz soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında deniz kaynağı ihtiyacının bulunduğunu göstermek gerekir. Su kaynakları; akarsu, yoğunluk, soğutma kulesi veya ölçün deniz hattı mümkün. Su soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek kayranın kısıtlanmışlığı, erke maliyetlerinin önemli fakat deniz maliyetlerinin az olduğu yerlerde kullanılır.

Su soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çhileışabilme özelliğine mevla olduğu yürekin soğutma maksut bölgeye en andıran şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülkü çözüm sağlamlamaktadır. Kükremek üstü vesaitının iklimlendirilmesi yürekin de deniz soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nite çhileışır diyenler yürekin son olarak deniz soğutmalı chiller sistemlerinin aygıt hacmini minimize etmiş olduğu yürekin benzeri kapasitedeki chiller aletina kıyasla %65 elan bayağı hacim sağlamış olduğunı göstermek gerekir. Aynı zamanda kompresör çhileışma performansındaki yükselme sebebi ile elan az cazibe tüketimi yapar ve faik performans sağlamlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri özellikle olmak üzere, besin ve ilaç sanayi, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, itici çekicilik depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her tasarruf kayranına yaraşıklı chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi nite çhileışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve ustalıkletmeniz yürekin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden dayak alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir