Astrolojik Danışmanlık Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve vesair uzay cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir uzay ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların yaşamlarına cihet veren bir boşlukç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çhileışmalarında, çeşitli uzay cisimlerinin insanların yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı altında strüktürlır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet yerleri kabilinden kişisel bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında essah adımları atmaları bağırsakin tavsiyelerde bulunur ve ezgi gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil eden ayin burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak durum hileır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları temsil eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl ortamında hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir uzay haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanların hayatlarına cihet veren bir disiplindir. Zaman bile insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine yüce ilgi göstermektedirler. Bununla bile astrolojinin uygulanması ve tasarrufı dair belli başlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle veladet haritası yorumlamak, yabanlık analizi evlendirmek, aşk ve ilgi astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, keyif astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirimındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne denli muvaffakiyetlı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en gerçek görevlerinden biridir. Kişinin veladet tarihine, saatine ve yerine bakılırsa hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin banko bir ileri tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı henüz çokça fen sahibi bulunmak istiyorsanız, biröte terimle hakkındalaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bağırsakin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bağırsakin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet tarihine bakılırsa belirlenir ve biröte kişiye bakılırsa yabanlık ve gelecekteki olaylar karşı fen verebilir.

  2. Aslan ıtır: Umumiyetle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur bağırsakin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Doğum haritasında Kamer’ın evetğu burçdolaşma. Kamer ıtır, bir kişinin duygusal yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kabilinden yaşyalnız şekline delalet fiyat.

Burç yorumlaması karşı çok çokça fen sahibi bulunmak bağırsakin, astroloji terminolojisine aşina bulunmak önemlidir.

ıstılah Fehvaı
Doğum haritası Bir kişinin veladet simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum simultane yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini tabir etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı fen verir.
Natal harita Doğum andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirimındaki olaylar ve yabanlık özellikleri ile alakadar ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde hareket ederken bir özge gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirimındaki etkilere delalet edebilir.
Retrolar Bir gezegenin cihetünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğteamülimlere delalet edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak biraz çaba gerektirse bile, essah bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, ileri tahmini ve henüz dayanıklı çok sermaye karşı fen tevdi dair az çok bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir